Ranking najlepszych crossoverów i SUV-ów na polskim rynku

części do Dacia Duster
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Crossovery i SUV-y to samochody, które z rozmachem weszły na światowy rynek motoryzacyjny. W ostatnich latach stały się najchętniej kupowanymi pojazdami w Polsce. Dzieje się tak nie bez powodu. Duże samochody oferują nie tylko przestronne wnętrze i dużą objętość bagażnika, lecz gwarantują często solidną moc i zwiększone bezpieczeństwo na drodze. Producenci prześcigają się w oferowaniu najbardziej atrakcyjnej linii stylistycznej i wyposażenia. Praktycznie każdy większy koncern nie omija tego segmentu widząc w nim ogromny potencjał.

Postanowiliśmy zatem przygotować listę najbardziej udanych crossoverów i SUV-ów, które można spotkać na polskich drogach. Zapraszamy!

Nissan Qashqai

Na pierwszym miejscu nie mógł znaleźć się inny model niż Qashqai z ramienia Nissana. Samochód ten jest tak naprawdę pionierem w segmencie samochodów określanych jako Crossover. Niezwykle udana linia stylistyczna i niska awaryjność to główne zalety tego modelu. Nie bez powodu Nissan Qashqai jest jednym z najlepiej sprzedających się obecnie Crossoverów na polskim rynku.

Dacia Duster

Główną zaletą tego samochodu jest niska cena sięgająca 40 tysięcy za nowe egzemplarze. Rumuński producent mając na uwadze sukces Dacii Duster, prowadzi marketing skierowany właśnie na ten model. Tym samym jest to kolejny samochód, który zamyka każdy kolejny rok z nowym rekordem sprzedaży. Nie dość, że sam koszt zakupu nowego Dustera z salonu jest dość niski to części do Dacia Duster również nie wyczyszczą dogłębnie naszego portfela.

części do Dacia Duster

Citroen C4 Cactus

Z pewnością najlepszą cechą tego modelu jest nietuzinkowa stylistyka. To idealna propozycja dla kierowców poszukujących samochodu, który rzuca się w oczy. Projektanci z pewnością przy projektowaniu Citroena C4 Cactusa inspirowali się modelem Picasso – na pierwszy rzut oka można zauważyć LED-owe oświetlenie, które występowało właśnie w Picasso. Citroen C4 oferuje również bardzo niskie spalanie za sprawą silnika HDI, za co niestety płaci się słabą dynamiką jazdy.

Honda HR-V

Kolejnym modelem godnym uwagi jest Honda HR-V. Japoński producent przyzwyczaił nas już do niezawodnych silników i nie inaczej jest w przypadku SUV-a pochodzącego z kraju kwitnącej wiśni. Ciekawa stylistyka, przestronne wnętrze oraz duża pojemność bagażnika (453 litry) to główne zalety tego samochodu. Pod maską mogą pracować dwa silniki – benzynowy 1.5 litra o mocy 130 koni mechanicznych oraz jednostka wysokoprężna 1.6 litra o mocy 120 koni mechanicznych. W odmianie benzynowej można również wybrać bezstopniową automatyczną skrzynię biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *