Wybór dobrego warsztatu mechanicznego

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Odpowiedni wybór warsztatu mechanicznego gwarantuje dłuższe życie naszych samochodów. Jest to istotne ponieważ obecnie prawie każda rodzina posiada przynajmniej jedno auto, które jest wręcz niezbędne w codziennym życiu. Jazda po zakupy, odwożenie dzieci do szkoły, jazda do pracy czy w odwiedziny do dalszej rodziny to tylko mały odsetek zajęć do których wykorzystujemy nasze samochody. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego?

Odległość od warsztatu

Zdarza się, że usterka jest niewielka i najprawdopodobniej nie zapłacimy za jej usunięcie dużych pieniędzy. Nie opłaca się wtedy jechać do mechanika oddalonego o 100, czy nawet 50 km. Nie jest to wygodne rozwiązanie, ani też ekonomiczne. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy przyjrzeć się warsztatom mechanicznym znajdującym się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. W przypadku gdy to nam się nie uda powinniśmy szukać dalej.

Warsztat z polecenia

Opinia innych może być najdoskonalszym źródłem informacji, nie tylko w doborze odpowiedniego warsztatu samochodowego. Zapytajmy swoich znajomych z usług którego korzystają i czy są zadowoleni. Jeśli jeden z warsztatów polecany jest w sposób szczególny, oznacza to, że warto się nim zainteresować. Możemy też skorzystać z informacji zamieszczonych w internecie. Opinie internautów mogą być bowiem bardzo pomocne w uniknięciu nieprofesjonalnych warsztatów samochodowych. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość opinii oraz sposób ich zamieszczenia. Może się okazać, że są one wstawiane przez pracowników samego warsztatu. Następnym krokiem pomagającym nam wybrać ten najlepszy jest ilość posiadanych certyfikatów. Dobre warsztaty mechaniczne nie mają się czego wstydzić w tej dziedzinie i umieszczają je na swoich stronach internetowych, oczywiście jeśli taką posiadają.

Korzystanie z usług ASO

W przypadku nowych samochodów najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług ASO. Jeśli nasze auto jest jeszcze na gwarancji, mamy zapewnioną darmową naprawę. Nieco gorzej wygląda sytuacja w przypadku wymiany części eksploatacyjnych. Możemy wtedy zapłacić więcej niż w zwykłym warsztacie mechanicznym nie tylko za części, ale też za „robociznę”.

Specjalistyczne warsztaty

Zaawansowane usterki wymagają specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Rzadko zdarza się, żeby dany warsztat mechaniki pojazdowej był dobry z każdej dziedziny. Z tego też powodu mając do naprawy naprawdę poważne usterki, warto rozglądnąć się za kimś kto najlepiej się nimi zajmie.
Podsumowując, na naprawie naszego samochodu nie warto zbytnio oszczędzać. Należy jednak pamiętać, że najdroższy nie znaczy najlepszy. Podczas wyboru warsztatu powinniśmy też zwrócić uwagę na jego lokalizację. Przed oddaniem auta w ręce mechaników pamiętajmy o zapytaniu o czas wykonania usługi. Nie chcemy przecież stracić auta na kilka miesięcy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały umieszczone na stronie http://www.iparts.pl/warsztaty/.

5 Comments

    1. Zaufany mechanik jest na wagę złota. ASO grubo sobie liczą za każdą usługę, a pojechanie do pierwszego lepszego mechanika jest trochę jak gra w rosyjską ruletkę 🙂

  1. Najlepiej sugerować się opinią znajomych, jeśli mają zaufanego mechanika, to nie ma się co zastanawiać. Tak robiłem gdy miałem jeszcze stary wóz, ale teraz mam nowy i korzystam tylko z usług ASO, jestem bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *