Dlaczego modele Audi A6 C5 rdzewieją?

części do Audi A6
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zazwyczaj rdza atakuje samochody z większym stażem. Głównie dotknięte korozją zostają modele samochodów, które fabrycznie nie zostały dość dobrze zabezpieczone przed korozją. Jednym z przykładów starszych samochodów, u których często można spotkać rdzę jest Audi A6 C6. Czasami również młodsze samochody zaczynają rdzewieć, zwykle są to jednak samochody po wypadkach. Dzieje się tak dlatego, że dokładna, gruntowna naprawa przywracająca pierwotną wytrzymałość oraz odporność na rdzewienie karoserii jest bardzo kosztowna i po prostu nie opłaca się. Z tego względu często właściciele samochodów po wypadkach decydują się na tańszy, ale również słabszy jakościowo wariant.

Przyczyny korozji samochodu

Rdza to nic innego jak warstwa o niejednolitej strukturze pojawiająca się na powierzchni samochodu powstająca w wyniku utleniania żelaza oraz jego stopów, takich, jak na przykład stal w wodzie. Rdza w swoim składzie zawiera między innymi tlenki oraz wodorotlenki żelaza. Proces powstawania rdzy powoduje niszczenie powierzchni metalowych, co więcej, wraz z upływającym czasem rdza „pochłania” coraz większą powierzchnię. Warto wiedzieć, iż metale rdzewieją szybciej w słonej wodzie. Co więcej, korozja, którą samochód już został dotknięty jest trudna do całkowitego usunięcia. Jedynym sposobem, który może się sprawdzić na dłuższą metę jest wycięcie zardzewiałego fragmentu blachy, na przykład drzwi, progu auta czy też klapy bagażnika i następnie przymocowanie nowego.

części do Audi A6

Czy trudno jest znaleźć części do Audi A6 C5?

Jeżeli decydujemy się na zakup Audi A6 C5, należy jak najdokładniej przyjrzeć się błotnikom oraz drzwiom i sprawdzić, czy samochód nie jest już dotknięty korozją. Auto prawdopodobnie zostało zabezpieczone fabrycznie przed rdzą, jednakże ze względu na staż mogą pojawić się wykwity. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że części do Audi A6 C5 są łatwo dostępne i można je znaleźć w naprawdę atrakcyjnej cenie w porównaniu do kosztów zakupienia części do innych samochodów, szczególnie nowszych modeli. Mimo wszystko należy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli rdza objęła bardzo dużą część samochodu, to zarówno koszt zakupu części, jak i również koszty ich wymiany mogą sięgać paradoksalnych sum. W związku z tym w niektórych sytuacjach taka naprawa, a tym bardziej zakup auta w złym stanie pod względem zasięgu korozji może być wysoce nieopłacalna. Co więcej, dalsza eksploatacja może zagrażać zdrowiu oraz życiu. W związku z tym, kupno Audi A6 C5 dotkniętego korozją należy dobrze przemyśleć i zdecydować, czy jest to dobrym pomysłem zarówno pod względem ekonomicznym, jak i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *