Samochody skazane na korozje

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Korozja w samochodach to częsty problem, który dotyka nie tylko kilkunastoletnie modele, ale też te nowsze. Oto lista samochodów, które często dotyka korozja.

Mercedes E W210

W210 wielu uznaje za najbardziej nieudany model Mercedesa. Korozja wręcz uwielbia ten samochód. Najczęściej atakuje ramki, dolne krawędzie drzwi, nadkola, podwozie oraz progi i błotniki.

Hyundai i30

Bardzo popularny model Hyundaia, cieszący się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży. Okazało się jednak, że właściciele tego auta muszą uporać się z często pojawiającą się korozją, najczęściej na rantach drzwi i tylnej klapie.

Mazda 6 I

Brak odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego to także problem Mazdy 6 pierwszej generacji. Korozja atakuje drzwi, maskę, nadkole i podwozie, ale też profile zamknięte.

Daweoo Lanos

Lanos bił rekordy sprzedaży w latach 90. Kierowców przyciągała niska cena i wysoka funkcjonalność samochodu. Jak się jednak okazało, samochód nie został zbyt dobrze zabezpieczony przed korozją. Już po kilku latach atakowała ona nadkola, drzwi, maskę czy klapę bagażnika.

Ford Mondeo III

Fordy nigdy nie słynęły z dobrej ochrony przed działaniem korozji, ale trzecia generacja Mondeo korodowała szybciej niż poprzednie modele. Problem zniknął dopiero po liftingu w 2003 roku.

Nissan Navara

Problem z korozją dotyka również japońskiego pikapa. W tym przypadku dotyka ona miejsca nie widoczne na zewnątrz – głównie ramę, wydech i podwozie.

 

 

4 Comments

  1. Mam Nissan Navara, ale jeszcze nic nie zauważyłem i mam nadzieję, że nic takiego prędko się nie pojawi, chociaż trochę przejąłem się tym zestawieniem. Chyba zacznę bardziej dbać o wóz, bo jak to mówią lepiej zapobiegac niż leczyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *