Generatory HHO – kolejny krok w motoryzacji

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ceny paliw z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc ciągle rosną zmuszając kierowców ograniczenia korzystania z samochodów. Generatory HHO mają być alternatywnym źródłem czystej i taniej energii.

Złoża różnego rodzaju paliw czerpią się w zastraszającym tempie, to wymusza na inżynierach samochodowych, szukanie źródła innego rodzaju paliwa niż ropa czy gaz.Pomysłem jest użycie wody jako paliwa, a raczej jej cząsteczek, którymi jest wodór. Przybliżyć go mogą koncepcyjne generatory HHO ( z ang. Hybrid Hydrogen Oxygen). Produkt ten mało znany w Europie, stosowane jest już od kilku lat w Stanach Zjednoczonych. Generatory HHO są urządzeniami, które pozwalają na spalanie mieszanki wodoru i tlenu. Napęd ten niestety nie jest na tyle wydajny, by mógł działać sam. Najczęściej jest on zespolony z silnikiem spalinowym.

HHO działa na stosunkowo prostej zasadzie. Woda znajdująca się w zbiornikach samochodowych zostaje przetransportowana do urządzenia HHO, pod które jest podprowadzony prąd. W wyniku elektrolizy powstaje wybuchowa mieszanka wodoru i tlenu.

Generatory zakładane są również w Polsce. Według opinii kierowców, którzy skorzystali z generatora HHO, spalanie oleju napędowego spadło nawet o 25%. Jest to bardzo dobry wynik jak na urządzenie, które jest w fazie ciągłego udoskonalania. Według ekspertów, którzy zajmują się montażem tych urządzeń w samochodach, są one bezpieczne dla samochodów i nieszkodliwe dla silnika. Jedynym wymogiem jest ich regularne serwisowanie co ok 25 tys. km. Kosz zainstalowanie takiego urządzenia wraz z resztą osprzętu to kosz wahający się w granicach 1600-3500 zł. Rozbieżność ta jest zależna od pojemności silnika i trudności w montażu.

Jednak mimo to warto zainwestować w generator, gdyż po pierwsze zmniejsza on zużycie oleju napędowego oraz przyczynia się do ekologizacji naszego globu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *