Zmiana swiateł halogenowych na ksenony

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Światła ksenonowe zdaniem większości użytkowników znacznie lepiej oświetlają drogę niż tradycyjne odpowiedniki halogenowe. Jak zmienić zatem zwykłe światła na ksenony?

Jak zmienic halogeny na ksenony?

Samochody wyposażone w moduł reflektorów halogenowych wymuszą na użytkowniku zakup kilku istotnych rzeczy, jeśli chcemy zmienić standardowy system na reflektory ksenonowe. Potrzebne będą – reflektor ksenonowy, system spryskiwaczy i zderzak specjalnie przystosowany do tego typu lamp oraz system samopoziomowania reflektorów. Warto udać się do warsztatu, który specjalizuje się w tego typu przeróbkach – wykwalifikowany mechanik nie powinien mieć żadnych problemów z taką wymianą.

Eksperci ostrzegają przed korzystaniem z conversion kits, potocznie zwanych HID-ami, których nie wolno stosować zamiast halogenów – jest to niestety dość częsta praktyka wśród użytkowników. Są to nielegalne zestawy, który służą samodzielnemu przerobieniu reflektorów halogenowych tak, by zamiast fabrycznie dedykowanych żarówek halogenowych zamontować ksenony.

Zastosowanie takiego zestawu nie należy do bezpiecznych. Zestaw HID powoduje bowiem wzrost poboru mocy, co zwiększa ryzyko zniszczenia reflektora, a ponadto oślepia kierowców jadących z naprzeciwka, z uwagi na fakt niedopasowania lamp wyładowczych do geometrii reflektora przeznaczonego wyłącznie do żarówek halogenowych. Warto zaznaczyć, że konsekwencje prawne w przypadku wszelkich kolizji w trakcie używania takich zestawów ponosi oczywiście kierowca.

Podróbki ksenonów

Rynek motoryzacyjny przepełniony jest podróbkami lamp ksenonowych Philips. Problem jest o tyle poważny, że przedstawiciele firmy podjęli współpracę z organami ścigania, aby chronić użytkowników przed fałszywymi lampami. Chcąc kupić oryginalny produkt warto skorzystać z oferty zaufanego dystrybutora – http://swiatla-dzienne.pl. Oświetlenie to bowiem bardzo istotny aspekt mający wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto inwestować w zestawy oświetleniowe oryginalnych, renomowanych producentów.

1 Comment

  1. Zmieniłem ostatnio halogeny na światła ksenonowe i jestem bardziej niż zadowolony. Oświetlają drogę lepiej, bardziej komfortowo się jeździ. Są znaczenie lepsze niż halogenowe, ale rzeczywiście trzeba uważać na podróby, bo pełno ich na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *